8 Aralık Pazar - 14 Aralık Cumartesi -15 Aralık Pazar / 20.00
Arkadaşım mı? Karım mı?
Koza Tiyatrosu Üsküdar Cep Sahnesi KONUSU: Başarısız avukat Bülent ve zengin halası arasında geçen olayları anlatan "Arkadaşım mı? Karım mı?" sizi kahkahaya boğacak. Avukat Bülent işlerinde çok başarılı değildir. Bu nedenle Mısır'da yaşayan halasından devamlı borç para ister. Halası bundan sonra para göndermesi için evlenme şartı koşar. Bülent ise halasından para alabilmek için "evlendim, çocuğum var" diyerek yalanlarına devam eder. Bülent'in Hüsnü isminde amatör tiyatrolarda oyun oynayan vasat bir oyuncu arkadaşı vardır. Bülent'in çapkın olduğunu bildiği için evine gelip kadın elbisesi ister. Kadın elbisesini denerken Bülent'e para yardımı yapan hala aniden çıkagelir. Hüsnü'yü (kadın kılığına girmiş) Bülent'in karısı Emel sanar. Bülent ve Hüsnü söyledikleri yalanı devam ettirir. Ortaya çıkan bu karışık olay daha da büyür ve komik bir hal alır. Bol kahkahalı, bol tempolu güzel bir vodvil örneğİ izleyeceksiniz.
01 aralık - 28 Aralık 2019 / 20.00
Orasını Es geç
Eski Belediye Başkanı Dilaver Bey, kızının Bülent'le evlenmesine izin vermiş ve ondan torunlar beklemektedir. Ancak damadının bu konudaki başarısızlığını öğrenince, damadına verdiği öğütler döner dolaşır kendi başına dert olur. Dilaver Bey tüm bu dertlerden kurtulmaya çabaladıkça, her şeyin daha da karmaşık hale gelmesiyle neye uğradığını şaşırır. Yeniden Belediye Başkanı seçilmesi de tehlikeye giren Dilaver Bey, çok çekindiği karısına duyurmadan bu olaylardan sıyrılabilecek midir?
1 Aralık Pazar / 12.00 - 7 Aralık Cumartesi / 12.00 - 8 Aralık Pazar / 12.00 - 14 Aralık Cumartesi / 12.00 - 15 Aralık Pazar / 12.00 - 21 Aralık Cumartesi / 12.00 - 22 Aralık Pazar / 12.00 - 28 Aralık Cumartesi / 12.00 - 29 Aralık Pazar / 12.00
Yaramaz Çocuk Kukla Gösterisi
ocuklarımıza sağlıklı beslenme, büyüklere saygı, küçüklere sevgi, ayrıca okul ve öğretmen sevgisini anlatan bir oyundur.
20 Aralık Cuma - 21 Aralık Cumartesi - 22 Aralık Pazar - 29 Aralık Pazar / 20.00
Kelebekler Artık Özgür
KELEBEKLER ARTIK ÖZGÜR VE HAYATI YENİDEN KEŞFETMEK Doğuştan tamamen kör olan bir çocuğun hayata tutunma ve hayatı keşfetme ve kendi içsel dünyasına yaptığı yolculuğu anlatıyor. Yılmaz ARIKAN tarafından yazılan ve yönetilen KELEBEKLER ARTIK ÖZGÜR her yaştan herkesin izlemesi gereken romantik bir komedi . Doğuştan görme engelli Can ile bitişik komşusu Jale ile kurduğu dostluğu ve aşkı anlatan bir oyun . KELEBEKLER ARTIK ÖZGÜR , İnsanların çoğu kör olarak doğar kimilerininse gözleri vardır ama göremezler , bir gerçek gözlerine batıncaya kadar bunun farkına varamazlar .Sen hayatının en zor anlarını yaşarken bir tek insan bile bunun farkına varmazsa bu çok iyi rol yaptığının kanıtı mıdır ? yoksa körler sağırlar ordusu içerisinde silik bir silüet olduğun anlamına mı gelir ? Temasından yola çıkarak yazılmış romantik ? komedi KELEBEKLER ARTIK ÖZGÜR
7 Aralık Akçakoca / 8 Aralık Kyk Konferans Salonu / SEANSLAR: 13.00 / 13.30 / 15.00 / 16.30
Diş Perisi
AKÇAKOCA ÖĞRETMEN EVİ TİYATRO SALONU - KYK KONFERANS SALONU